עריכת צוואה : להבטיח את עתיד האנשים החשובים לך 

כתיבת צוואה היא הדרך הטובה והיעילה ביותר לוודא שהרכוש שאדם משאיר אחריו, יחולק על פי רצונו ושיקול דעתו. למרות שאת הצוואה ניתן לרשום באופן עצמאי, היא עלולה להכיל טעויות שבסופו של דבר ימנעו את מימושה העתידי ולכן מומלץ לפנות לעורך דין לצורך כתיבתה. עורך הדין שחר שוורץ עוסק בעריכה וטיפול בצוואות וירושות באופן מקצועי והגון ולשביעות רצונם של הצדדים המעורבים.

Senior couple with financial adviser.

מגבלות חוק הירושה

במקרים בהם אין צוואה, ישנם הליכים משפטיים קבועים בחוק שבאמצעותם ניתן לחלק את רכוש המנוח בין יורשיו, על פי סדר ירושה שקבעה הכנסת בחוק הירושה. החוק הינו “יבש” ואינו מביא בחשבון חריגים כגון: הצורך בתמיכה בהורי הנפטר ; פיצוי גבוה יותר לבן משפחה שתמך בנפטר והקריב רבות למענו; אינו כולל צורך בתמיכה רבה יותר באחד היורשים עקב מחלה, או קושי לעבוד. החוק אף אינו מביא בחשבון חלוקה לא שיוונית במקרים בהם אחד האחים עשיר ואחר עני ועוד. כתוצאה מכך, לצערנו, פעמים רבות נוצרים סכסוכים שמדרדרים לקרע משפחתי ואף לנתק מוחלט בעקבות אי הסכמה על אופן חלוקת הירושה. כדי למנוע או לפחות למזער מצבים אלו, מומלץ לערוך צוואה מסודרת ומפורטת אצל עורך דין העוסק בתחום וכן חשוב מאוד להפקידה אצל הרשם לענייני ירושה. אז, במקרה והמוריש (עושה הצוואה) נפטר, אין צורך שהיורשים יצטרכו לחפש מיהו אותו עורך דין שאצלו נערכה הצוואה ורשם הירושות מדווח לבני המשפחה.

 

 עורך הדין שחר שוורץ – טיפול מקצועי ומשביע רצון בצוואות וירושות

משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב ועוסק בטיפול בצוואות וירושות הן מבחינה משפטית והן בהליך גישור לפתרון קונפליקטים. המשרד עוסק בעריכת צוואה ברמה מקצועית גבוהה, לשביעות רצונם של הצדדים ומזעור מעורבות בית המשפט בהליך. כל אלה על מנת למנוע חיכוכים ומחלוקות על רקע חלוקת הירושה ולהבטיח את עתיד המשפחה.

לעריכת צוואה מקצועית אשר תבטיח את עתיד המשפחה, צרו קשר עם עורך הדין שחר שוורץ