הסכמי ממון בטרם החתונה/ ידועים בציבור : בטחון ושקט נפשי במקרי פרידה וגירושין

היום המאושר בחייכם עומד להגיע: טקס החתונה אשר יקדש את שניכם בתור בני זוג לחיים.  שמעתם מחברים על הסכם ממון, אולי ההורים ביקשו מכם, אבל ממש לא מתחשק לכם להפר את הרומנטיקה וההתרגשות שנלוות ליום המיוחד. ויחד עם זאת, חשוב מאוד להפנים שמערכות יחסים מלוות בעליות ומורדות ועלולות להוביל לגירושין, מצב בו עולה על הפרק הסדר חלוקת הרכוש. הדבר נכון גם עבור בני זוג הבוחרים לחיות כידועים בציבור. ולכן, כדאי מאוד להיערך עם הסכם ממון טרם הפרידה. שחר שוורץ – עורך דין העוסק בעריכת הסכמי ממון, יערוך עבורכם הסכם יסודי, ענייני ומפורש, באווירה נעימה ומכבדת אשר יסדיר את נושאי הרכוש בשעת משבר.

Premarital Agreement with Wedding Rings

3 דברים שחשוב לדעת אודות הסכמי ממון:

  • הסכם ממון הוא חוזה כתוב הנערך בין בני זוג, בין אם הם נשואים או שאינם נשואים.
  • ההסכם הנו מעין “פוליסת ביטוח” המבטחת את בני הזוג בכל מקרה של פרידה ונועדה להבטיח כי במקרה זה, לא יתעוררו מחלוקות קשות סביב עניין הרכוש משום שבני הזוג יקבעו מראש את הסדר חלוקת הרכוש ביניהם.
  • הסכם ממון כולל נכסים כגון מקרקעין, רכב, משאבים כספיים – קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, חסכונות, או כספים שנתקבלו במתנה מההורים.

מתי עורכים הסכם ממון?

ישנם לא מעט מקרים בהם מומלץ לערוך הסכם ממון, כל מקרה לגופו. המקרים הקלאסיים בהם עורכים הסכמי ממון הם כדלקמן:

  • כאשר אחד מבני הזוג נושא ברכוש, נכסים או משאבים רבים בהשוואה לבן/בת הזוג והוא חושש שמא יוותר חשוף לדרישה לקבלת הרכוש או חלקו שהיה בבעלותו לפני הנישואין.
  • כאשר בני הזוג חסרי רכוש, נכסים ומשאבים והם מעוניינים לקבוע מראש את הסדר המשאבים אשר נצבר במהלך החיים המשותפים כך שיתחלק בצורה מסוימת ומוסכמת מראש בין שניהם במקרה של פרידה.
  • כאשר הוריו של אחד מבני הזוג רוצים להעניק מתנה לילדם מבלי שתתחלק בזכויות עם בן הזוג במקרה של פרידה.

לעורך הדין שחר שוורץ – ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון

עורך הדין לענייני משפחה שחר שוורץ בעל ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון. מאחוריו שנים רבות של לימודים וניסיון מקצועי, במהלכן ליווה מספר רב של זוגות בעריכת הסכמי ממון מפורטים ויסודיים. מטרתו היא ליצור עבורכם את ההסכם המתאים לכם ביותר, כאשר ראייה של כבוד הדדי בין בני הזוג מנחה אותו לאורך כל הדרך. כל זאת, כדי להבטיח לכם בטחון ושקט נפשי גם במקרי פרידה וגירושין.

 

לעריכת הסכם ממון אשר יעניק לכם שקט נפשי צרו קשר עם עורך הדין שחר שוורץ